Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

0

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır ?

Yeşil mercimek yemeğinin aslında bakarsanız birden fazla yemek çeşidi bulunmaktadır. Bunların başında bir akşam yemeği olarak yapılan bir de öğle arası için seçilen tarif olan kıymalı yeşil mercimek yemeği vardır. Genel olarak baktığımız zaman yeşil mercimek çok faydalı bir besin olmasından ziyade çok lezzetli olduğu için de günümüzde küçük büyük demeden herkes tarafından tercih ediliyor. Eğer sağlıklı ve aynı zaman da lezzetli bir yemek istiyorsanız kıymalı olarak yapacağınız yeşil mercimek en iyi seçenektir. Peki bu güzel yemeğin yanına acaba başka neler yapılabilir ?

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına ne gider

CACIK

Kıymalı yeşil mercimek yemeği yaptığınız zaman yanına yapabileceğiniz en ideal meze türü olan Cacık en iyi seçim olacaktır. İsteyenler cacık yapacağı zaman salatalıkları rendeleyebilir isteyenler de küçük küçük doğrayabilir. Fakat daha lezzetli olmasın istiyorsanız nane ve pul biber eklemesi yapabilirsiniz.

MAKARNA

Makarna günümüzde en çok tercih edilen ve sevilen yemek türlerinden birisidir. Aynı zaman da aperatif olduğundan dolayı her yemeğin yanına da tercih ediliyor. Sizler mesela kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanına makarna seçip onu yapıp servis edebilirsiniz.

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

PİRİNÇ PİLAVI

Hem tereyağlı hem de şehriyeli olarak yapıldığı zaman pilavın tadı enfes oluyor bunu hepimiz biliyoruz değil mi ? İşte yapmış olduğunuz kıymalı yeşil mercimeğin yanına da bu şekilde pilavı yaparsanız harika lezzet ortaya çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Kıymalı yeşil mercimeğin yanına başlangıç olarak çorba yapmak istiyorsanız o zaman domates çorbası en iyi seçim olacaktır. Özellikle domates çorbasına bir de kaşar rendelerseniz o zaman daha leziz olacaktır

KARNABAHAR SALATASI

Kıymalı yeşil mercimek kuru kuru gitmez yanına mutlaka güzel bir salata yapılması gerekiyor. Sizler de akşam yemeği için karnabahar salatasını yapabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir