Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Moda

Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir ?

0

Kalem elbise nasıl kombinlenir ? Günümüzde en çok tercih edilen ve özellikle vücudu tam anlamıyla saran kalem elbiseler bu sezon o kadar popüler ki üretilen modeller ise bir harika olduğundan genç kızların çok dikkatini çekiyor. Kalem elbiseler vücudu tam anlamıyla sardığı için vücut yapınız da ince olması gerekiyor. Eğer kilonuz varsa ve vücut hatlarınız orantısız ise o zaman kalem elbise size gitmez.

Bu yüzden fazla kilosu olan bayanların tercih etmemesi daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra kilodan sonra dikkat edilmesi gereken nokta ise boy oluyor. Kalem elbise seçimi yapacağınız zaman boyunuzun da uzun olması gerekiyor.

Eğer hem boyunuz uzun hem de vücut yapınız ince ise o zaman kalem elbiseyi giydiğiniz zaman alımlı ve çok seksi bir bayan olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şimdi gelelim sorumuza. Kalem elbiseler nasıl kombine edilir ? Kalem elbiseler biliyorsunuz ki tek başına olmaz yanında mutlaka giyilebilecek kıyafet mesela ceket gibi giyimler olması gerek ki sizi daha şık göstersin. Eğer kalem elbise ve yanına da ceket tercihi yapacaksanız mutlaka hem boyunuza hem de kilonuza dikkat etmeniz gerekiyor.

Ceket konusunda ise boyunuz eğer biraz daha uzun ise o zaman ceketinizi de ona göre uzun seçebilirsiniz. Fakat boyunuz kısa ise o zaman uzun ceket yerine kısa ceket size daha çok yakışacaktır. Kalem elbise kombini yapacağınız zaman spor , düz veya klasik ceketler kullanabilirsiniz. Şimdi bir de kalem elbiselerin bir sürü çeşidi vardır bunlar ; kısa kollu kalem elbiseler , uzun kollu , payetli , kot , keten , kemerli , triko , askılı ve midi gibi farklı farklı çeşitleri mevcuttur.

Kalem Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

Tercih edeceğiniz kalem elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı da son derece önemli konulardan birisidir. Sizler kalem elbise kombinlerinde yarım topuklu ayakkabılar , spor tarzı , dolgu topuk , blok topuk ve sandalet gibi ayakkabılarını seçebilirsiniz.

Eğer sonbahar ve kış aylarında mini kalem elbise giyecekseniz o zaman ayakkabı olarak diz üstü çizmeleri ya da bilek boy olan botları tercih edebilirsiniz.

Kalem Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Olur

Kalem elbisenin altına tercih edebileceğiniz en güzel ayakkabı türlerinden birisi de stiletto ayakkabı modelleridir. Yani sizler eğer kalem elbiseleriniz ile bu ayakkabıyı doğru kombine ederseniz o zaman çok şık görünüm elde etmiş olursunuz. Bu ayakkabı sayesinde hem daha zarif görüneceksiniz hem de boyunuz daha uzun görünecektir.

Kalem Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı olur?

  • Bej
  • Krem
  • Kırmızı bordo
  • Dore
  • Metalik gri
  • Vizon rengi
  • Somon rengi
  • Mercan rengi

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir