Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider

0

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider ?

Hem galeta unu ile yapılıyor hem de hafif yağlı olan kıymadan harika olan kadınbudu köftenin yanına ne gibi yemekler yapılır bugün ona bakacağız. Akşam yemeği olarak birçok bayan kadın budu köftesini tercih eder fakat yanına yapılacak olan yemek bu durumda çok önemlidir. Dışı kıtır kıtır ve içi de çok yumuşak olduğundan dolayı Türk yemek kültüründe en çok tercih edilen yemekler kategorisinde yer almaktadır. Kadınbudu köftesinin yanına tercih edeceğiniz ilk yemekler pirinç pilavı , patates püresi , fırında makarna ve bunlara ek olarak salata çok iyi seçim olacaktır.

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider

PİLAV

Pilav biliyorsunuz ki her yemeğin yanına çok yakışır ve özellikle en çok köfte yemeklerine yakışmaktadır. Sizler de ana yemek olarak yaptığınız kadınbudu köftesinin yanına çok güzel pirinç pilavı veya bulgur pilavı yapabilirsiniz. Pirinç pilavı yapacaksanız eğer sade yapmak yerine şehriyeli yaparsanız daha güzel olacaktır.

PATATES PÜRESİ

Son zamanlar da yemeklerin yanına alternatif seçenek olarak patates püresi yapılıyor ve sizler de kadınbudu köftesinin yanına yapımı da kolay olduğundan dolayı patates püresini yapıp servis edebilirsiniz.

FIRINDA MAKARNA

Makarna olarak hem zahmetli hem de yapıldığı zaman leziz olan fırında makarna da kadınbudu köftesinin yanına çok yakışacaktır. Yapımı sizi biraz uğraştırır fakat yaptıktan sonra gerçekten ortaya harika lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz. Aynı zaman da besin değeri de çok yüksek olduğundan dolayı bence tercih etmelisiniz.

Kadınbudu Köfte Yanına Ne yapsam

ÇORBA

Bir ana yemek yapıldığı zaman bunları tamamlamak için başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise ilk tercihiniz mercimek çorbası olabilir. Eğer farklı çorba yapmak istiyorsanız o zaman domates , ezogelin veya yayla çorbasını da kadınbudu köftesinin yanına tercih edebilirsiniz.

SALATA

Çeşitli yemekleri süsleyen ve renk katan salatalar her yemeğin yanında olması gerekiyor. Bu yüzden kadınbudu köftesinin yanına da yapacağınız mevsim salatası veya çoban salatası ile menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir