Kabak Mücverin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider

0

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider ?

Yaz ayı olduğu zaman en çok tercih edilen sebze türlerinden birisi de kabak mücveri oluyor. Kabak mücveri yapılırken yağda kızartılarak yapılır ve içerisine eklenen yeşillik , yumurta ve un gibi malzemeler ile şekil alır. Aperatif bir yemek olduğundan dolayı yaz günlerinde çok tüketilir ve özellikle çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Akşam yemeği olsun beş çayı zamanları olsun her alan da tercih edilmektedir. Fakat sizler kabak mücveri yapacağınız zaman eğer yanına da güzel bir ana yemek ya da aperatif yiyecekler yaparsanız o zaman menünüz daha güçlü olacaktır. İşte yapabileceğiniz ideal yemekler ;

Kabak Mücverin Yanına Ne yapsam

PEYNİRLİ BÖREK

Mücveri eğer sizler beş çayında tercih edecekseniz o zaman yanına kesinlikle peynirli tepsi böreği tercih edin. Çünkü börek ile kabak mücver çok güzel ziyafet olacaktır.

POĞAÇA

Poğaça günlük yaşantımız da en çok tercih ettiğimiz ve özellikle akşamları çayla beraber tercih ettiğimiz atıştırmalık yiyeceklerden birisidir. Sizler de beş çayınız varsa o zaman mücverin yanına ister patatesli isterseniz de peynirli olarak poğaça yapabilirsiniz.

KISIR

Hem büyükler hem de küçükler tarafından kısır çok beğenilip yenmektedir. Özellikle beş çayı olduğu zaman akıllara ilk gelen atıştırmalık kısır oluyor. Doyurucu da özelliği olduğundan dolayı yapılması gereken yiyeceklerden birisidir.

FIRINDA ÇITIR BAGET

Tavuk baget yapacağınız zaman soslu olarak yapıp fırına atarsanız o zaman bagetiniz çok lezzetli olacaktır. Fırında çıtır bir baget ve yanına da kabak mücver çok iyi seçim olacaktır.

Kabak Mücverin Yanına Ne Gider

IZGARA KÖFTE

Köfte hem tavada hem de ızgara da yapılmaktadır. Fakat ızgara da yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor gerçekten. Izgarada yapacağınız köftenizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız o zaman kesinlikle 1 gün önceden köftenizi dinlendirin ve öyle kızartın.

MANTARLI BİFTEK

Farklı tarzlarda yemek yapmak istiyorsanız o zaman hanımlar mantardan yapacağınız biftek bence kabak mücverinizi daha güçlü yapacaktır. Akşam misafirleriniz varsa bu ikisi güzel olur.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir