İyi Bir Home Ofis İçin Olması Gerekenler
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

İyi Bir Home Ofis İçin Olması Gerekenler

0

Dışarıda çalışmak değil de bütün işlerinizi evde rahat bir şekilde kimseden emir almadan yapmak ne kadar güzel bir şey değil mi ? Ev ortamında çalışma ortamını oluşturmak istiyorsanız öncelikle bazı malzemelere ihtiyacınız vardır. Eğer kendi kendinizin patronu olarak home ofis oluşturacaksanız o zaman burada gereken malzemeleri bulabilirsiniz.

İyi Bir Home Ofis İçin Olması Gerekenler

Ofis Masası

Eskiden biliyorsunuz masalar çok büyüklerdi ve hantallardı fakat günümüzde artık üretilen masalar çok modern olmaktadır. Tabi sizlere çok küçük olan masaları önermiyorum sadece ihtiyacınız olacak kadar büyüklükte masa almanız sizin için idealdir.

Ofis Sandalyesi

Ofis masamızı ayarladık ve sıra geldi ofis sandalyesine. Sandalye seçimi çok önemlidir çünkü günümüzün büyük bölümün de oturacağımızdan alacağımız sandalye de hem konforlu hem de ergonomik olması gerek. Alacağınız sandalyenin özellikle bel desteğinin ve ayarlanabilir olması çok önemlidir.

Dizüstü Bilgisayar

Home Ofis yapacağımızdan işiniz ne olursa olsun size mutlaka Dizüstü bir bilgisayar lazım. Yani bu şekilde işinizi her yerde ve her ortam da gönül rahatlığıyla yapabileceksiniz. Home Ofis işi için fazla özellik gerektirmeyen bilgisayar özellikleri işinize yarar fakat yarı yolda kalmamak için orta düzey almanızı tavsiye ederiz.

Monitör

Belli bir zaman sonra bilgisayarınızda ki ekran boyutu size yeterli gelmeyecektir ve bu yüzden monitör almanız gerekecek. Geniş ekranda çalışmak her zaman daha rahattır ve bu yüzden verimli olmak istiyorsanız monitör almalısınız.

Klavye Mouse takımı

Klavye ve Mouse takımı olmazsa olmaz malzemelerimizden birisidir. Çünkü biz işimizi klavye ve mouse ile yapacağımızdan dolayı alacağımız klavye ve mouse takımı da ona göre kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Kablolu olan setler yerine mesela kablosuz olanları tercih edebilirsiniz.

Webcam

Evden çalışacağınızdan dolayı bazı durumlar da çevrimiçi toplantılara katılacağınızdan dolayı size webcam gereklidir. Bilgisayarınızın kendi kamerası yeterli gelmeyeceğinden verimli bir şekilde çalışmak için webcam almalısınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir