Bilgi Tüneli

İstiğfar Duası Nasıl Yapılır ? Tevbe Duasının Okunuşu ve İbadet Şekli

İstiğfar Duası Nasıl Yapılır ? Tevbe Duasının Okunuşu ve İbadet Şekli

Her ne duası olursa olsun mutlaka dua edeceğiniz zaman öncesinde abdest almanız çok önemlidir. İnsanlar genel olarak işlemiş olduğu bazı günahlardan dolayı büyük pişmanlık yaşar ve Allah’a karşı bir daha o günahı işlememek için söz verilir ve buna Tevbe denir.

İstiğfar Duası Nasıl Yapılır

Müslümanlar bilerek veya bilmeyerek işlemiş oldukları günahlardan dolayı tövbe ederler ve tövbe edeceğiniz zaman da ilk olarak gusül abdesti alınır ve arkasından 2 rekat namaz kılınıp sonrasında istiğfar duası okunur.

Şimdi en çok merak edilen sorulardan birisi de İstiğfar duası nasıl yapılır ve kaç kere okunması gerek sorusu oluyor. 2 rekat namaz kıldığınız zaman 3 kere okumanız yeterlidir. Tövbe etmek isteyen Müslümanlar İstiğfar duasını okuyarak bu şekilde Allah’tan af dilerler. Duayı okuduğunuz zaman da dilerseniz imanınızı tazelemek için Amentü duasını okuyabilirsiniz.

Tevbe İstiğfar Duası

İşlene günahlardan dolayı insanlar pişman olur ve bu yüzden tövbe ederek Allah’tan af dilerler. Vicdanınızı tazelemek ve aynı zaman da Allah tarafında Affedilmek istiyorsanız tövbe namazı kılmanız gerekmektedir. Kıldığınız namazdan sonra da dua okuyabilirsiniz. Okuyacağınız dua ise huşu ile okunmaktadır.

Tövbe Duası

Hem Kur’an da hem de hadisler de tövbe ile ilgili birden fazla bilgi buyrulmaktadır. İnsanlar işlemiş olduğu günahlardan dolayı tövbe ederler ve içleri bu şekilde rahat olur. Sizler de abdest alıp 2 rekat namaz kılarak arkasından İstiğfar yani tevbe duasını okuyarak Allah’tan af dileyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ