Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

Kış aylarında en çok sevilen ve tüketilen sebzelerin başında ıspanak gelmektedir. Özellikle ıspanağın içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral olduğundan dolayı büyük küçük demeden herkes tarafından sevilerek yenmektedir. Aynı zaman da ıspanak yumurta ile buluştuğu zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Birçok insan yumurtadan çekinir fakat o kadar çok vitamin var ki özellikle çocuklarınız tarafından kesinlikle tüketilmesi gerekiyor. Fakat ıspanaklı yumurtanın yanına da aşağıda yer alan yemeklerden birini yapabilirsiniz.

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne yapsam

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması özellikle çocuklarımız tarafından çok sevilen ve tüketilen yemek çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz ıspanaklı yumurtanın yanına da patates kızartması tercih edebilirsiniz.

KÖFTE

Hem patates kızartması hem köfte hem de ıspanaklı yumurta yaparak akşama şahane menü hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız köfteler ana yemek olarak emin olun mükemmel olacaktır.

RUS SALATASI

Kış yemeği olarak sevilen ıspanaklı yumurtanın yanına gidebilecek en etkili mezelerin başında Rus salatası gelmektedir. Rus salatası aynı zaman da kışın insanlar tarafından çok fazla tüketilmektedir. İçerisinde bol miktarda vitamin olduğundan dolayı da bence sizler de denemelisiniz.

SİGARA BÖREĞİ

Sigara böreği hem kahvaltılarda hem de ara öğünlerde yenebilen hamur işi yemeklerinden birisidir. Aperatif bir tat olduğundan dolayı ıspanaklı yumurtanın yanına yapabilirsiniz.

ERİŞTE

Ispanaklı yumurtanın içerisinde bol miktarda protein bulunmaktadır. Erişte de karbonhidrat olduğundan dolayı ikisi tam uyumlu olacaktır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir