Bilgi Tüneli

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider ?

Kış mevsimi geldiği zaman en çok tüketilen ve sofraların vazgeçilmez sebzesi ıspanak oluyor. Ev hanımları ile akşam yemeği için ıspanak yemeği yapacağı zaman en çok merak ettiği soru ıspanak yemeğinin yanına ne yapsam sorusu oluyor ? Büyük küçük demeden ıspanak herkes tarafından sevilen sebzelerden birisidir ve içerisinde bol miktar da vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı herkesin tercih etmesi gerekiyor aslında. Ispanak yemeği yaptığınız zaman yanına aşağıda bulunan lezzetlerden birilerini yaparsanız menünüz daha sağlam olacaktır. İşte ıspanak yemeğinin yanına yapılacak lezzetler.

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

PEYNİRLİ MAKARNA

Ispanak yemeği yaptığınız zaman yanına tercih edilecek aperatif lezzetlerden birisi de peynirli olarak yapılan makarna oluyor. Zamanınız yoksa o zaman peynirli makarna iyi seçim olacaktır.

MERCİMEK ÇORBASI

Ispanak yemeği genel olarak ana yemek olduğundan dolayı yanına çorba tercih etmemiz daha doğru olacaktır. Bunun için çorba olarak ise mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Çünkü mercimek çorbasının vitamin değeri diğer çorbalara göre daha fazladır.

Ispanak Yemeği Yanında Ne yapsam

KIYMALI ŞEHRİYE ÇORBASI

Vitamin değeri yüksek olan kıymalı olarak yapılan şehriye çorbası ıspanak yemeğinin yanına harika tat oluşturacaktır. Hatta bol sarımsaklı olarak da tercih edebilirsiniz.

TÜRLÜ YEMEĞİ

Evinizde bulunan sebzeleri değerlendirmek istiyorsanız o zaman türlü yemeğini ıspanak yemeğinin yanına yapabilirsiniz. Türlü yemeğinize isterseniz kuşbaşı et ilave ederek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

PATATES SALATASI

Ispanak yemeği yaptığınız zaman yanına yakışacak lezzetler arasında patates salatası yer alıyor. Patates salatası hafif atıştırmalık olduğundan bence tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ