İçli Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İçli Köfte Yanına Ne Gider

0

İçli Köfte Yanına Ne Gider ?

Yapımı zor fakat yemesi de bir o kadar lezzetli olan İçli köfte sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir. Özellikle birçok yemek ile birlikte sunulduğundan dolayı ev hanımları tarafından çok tercih edilmektedir. Akşama evinize gelecek olan misafirleriniz varsa ve onları en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman yapmış olduğunuz içli köftenizin yanına aşağıda yer alan yemeklerden ve salatalardan birisini seçerek ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz. O zaman içli köftenin yanına ne gider ? hep beraber inceleyelim.

İçli Köfte Yanına Ne yapsam

ŞEHRİYE ÇORBASI

Şehriye çorbasının yapımı çok basit olduğundan dolayı yapmış olduğunuz içli köftenin yanına tercih edebilirsiniz. Çünkü içli köftenin yapımı zor olduğundan çorbanın yapımı kolay olması sizin için daha iyi olacaktır. Şehriye çorbasının içerisine sıkacağınız limon ile harika lezzet oluşturabilirsiniz.

SEZAR SALATASI

Sezar salatasının içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı her yemeğin yanına yakışmaktadır. İçli köftenin de yanına salata türü için ne yapsam diye düşünenler varsa bence sezar salatası en iyi seçimlerden birisidir.

İçli Köfte Yanına Ne Gider

YOĞURTLU PATLICAN EZMESİ YEMEĞİ

İçli köfte bir ana yemek değildir tam tersine atıştırmalık yemek olarak bilinir. Bu yüzden ana yemek olarak zeytinyağlı olarak yapılan yoğurtlu patlıcan ezmesi yemeğini yapabilirsiniz.

TURŞU

Turşu genel olarak her yemeğin yanına tercih edilen lezzetlerden birisidir. İçli köfte de tek başına bir yemek olduğundan dolayı yanına yemek yapmak istemiyorsanız o zaman yemek yerine turşu tercih edebilirsiniz.

RUS SALATASI

Hem hazırlanması biraz uzun hem de yapılınca ortaya harika lezzet çıkan Rus salatasını içli köftenizin yanına tercih edebilirsiniz. İçerisinde bulunan malzemelerden dolayı doyurucu özelliği de bulunduğundan isteyenler tercih edebilir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir