Haydarinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Haydarinin Yanında Ne Gider

0

Haydarinin Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında sık sık yapılan ve herkes tarafından da sevilen lezzetlerden birisi de haydari oluyor. Haydari arkadaşlar biliyorsunuz ki bir yoğurttan yapılan meze çeşidi olmaktadır ve yapımı da çok basit olduğundan dolayı her yemeğin özellikle et yemeklerinin yanın da çok tercih edilmektedir. İçerisinde yoğurt , maydanoz , sarımsak , zeytinyağı , kırmızıbiber ve tuz gibi malzemeler bulunmaktadır. Meze olarak tercih edilen haydari yemeklerle beraber harika olmaktadır. Peki haydari hangi yemeklerle beraber güzel gider ona bakalım.

Haydarinin Yanında Ne yapsam

ELMA DİLİM PATATES

Patates kızartmasını herkes çok sever ve özellikle elma dilim olarak yapılan patates bir ayrı sevilmektedir. Sizler de elma dilim patates yaparak ve yanına da farklı soslar tercih edip , en sonda haydari mezesini yaparak harika menü oluşturmuş olursunuz.

LAHMACUN

Lahmacun günümüzde en çok tercih edilen ve sevilen lezzetler arasında yer almaktadır. Özellikle restoran gibi yerlere gittiğiniz zaman lahmacun söylediğiniz de yanına da mutlaka haydari verirler. Bu yüzden evde lahmacun tercih edecekseniz o zaman haydariyi kesinlikle yapın derim.

Haydarinin Yanında Ne Gider

KÖFTE

Hem patates kızartması hem de köfte kızartması yaparak en son da meze olarak haydariyi tercih ederek harika menü yapmış olursunuz. Aperatif yemek düşünenler varsa bence söylediğimiz tarzda yemek yapabilirsiniz.

DOLMA

Dolma eskiden günümüze kadar gelen eşsiz lezzetlerden birisidir. Özellikle dolma yapıldığı zaman yanına ilk tercih edilen yoğurt oluyor. Fakat yoğurdu sade tercih etmek yerine meze olan haydariyi yaparak tercih etseniz bence daha iyi olur.

TIRNAK PİDE YA DA LAVAŞ

Haydari aslında bakarsanız başlı başına bir lezzettir ve bu yüzden yanına herhangi bir şey yapmak istemiyorsanız ister tırnak pide ister lavaş tercih ederek bu şekilde tüketebilirsiniz.