Fıstık Ezmesi Gluten İçerir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Fıstık Ezmesi Gluten İçerir Mi ?

0

Günümüzde biliyorsunuz ki fıstık ezmesi özellikle spor yapanlar tarafından en fazla tercih edilen gıdalardan birisidir. Çünkü içerisin de yüksek miktarda enerji olduğundan spor yapanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Fakat bu gıda özellikle çölyak hastası tarafından rahatlıkla tüketildiğinden dolayı çok iyi oluyor.

Fıstık Ezmesi Gluten İçerir mi

Eğer sizler kilonuzu korumak istiyorsanız o zaman gluten ve tahıl olan ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Bu konuda ise fıstık ezmesi dediğimiz zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Şimdi hep beraber sıra sıra bu dikkat etmeniz gereken noktalara göz atacağız.

Herkes genellikle her gıdanın doğal olmasını ister ve doğal olan her şey sağlıklıdır mantığı vardır. Fakat aslında bakarsanız bu düşünce tamamen yanlıştır. Çünkü fıstık ezmesinin içerisin de çok yüksek miktarda kalori bulunmaktadır ve bu da ister istemez vücutta bomba etkisi yaratır.

Bu yüzden aslında sağlıklı olarak sanmış olduğunuz fıstık ezmesi çok fazla tüketildiği zaman sağlıksız bir beslenme ortaya çıkar. Ev yapımı olmayan bu tür hazır maddeler de şeker oranı da daha fazla olduğundan daha tehlikeli oluyor. Fıstık ezmesinin içerisin de gluten yoktur. Ama sırf böyle olduğundan dolayı fazla tüketmek sağlığınız açısından pek iyi olmaz. Özellikle çoğu insan reçel ile ezme gibi gıdaları ekmek üzerine sürerek yerler. Ama aslında ekmeğin içerisin de yüksek miktarda gluten bulunmaktadır. Yani bunu beraber yerseniz o zaman da sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Her zaman az ve öz yemeye dikkat ederseniz hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmazsınız.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir