Fırında Patates Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Patates Yanına Ne Yapsam

0

Fırında Patates Yanına Ne Yakışır ?

Günümüzde sık sık yapılan lezzetli yemekler arasında fırında patates yemeği yer alıyor. Fırında patates yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor ve sizler bu lezzeti iki katına çıkarmak istiyorsanız o zaman yanına enfes lezzetlerden birisini yapabilirsiniz. Akşama evinize misafir gelecekse en çok yapılan ana yemekler arasında fırında patates yer alıyor. Şimdi fırında patates yemeğinin yanına neler yapılabilir ? Biz bu konu da araştırma yaptık ve bulmuş olduğumuz en ideal yemekleri sizlerle paylaştık. İşte fırında patates yemeğinizin yanına yapabileceğiniz lezzetler ;

Fırında Patates Yanına Ne yapsam

Tavuk Kızartma

Fırında patates yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında tavuk kızartması yer alıyor. Eğer tavuk göğüslerinizi galeta unu ile yaparsanız ortaya çıtır çıtır tavuklar çıkar ve buda tavuklarınızı daha lezzetli yapar. Bu yüzden fırında patatesin yanına tavuk kızartmasını seçebilirsiniz.

Makarna Salatası

Fırında bir yemek yapıldığı zaman yanına gidebilecek enfes tatlar arasında makarna salatası yer alıyor. Hem küçük makarnalar hem çeşitli garnitürler hem de mayonezli yoğurdun birleşmesi ile ortaya çıkan makarna salatası yapmış olduğunuz yemeğin yanına bence çok yakışacaktır.

Mercimek Çorbası

Fırında yapmış olduğunuz patates yemeğinizin yanına çorba çeşitlerinden birisini yaparak ana menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. Başlangıç çorbası olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Fırında Patates Yanına Ne Gider

Akdeniz Salata

Hem tavuk hem de patates ile yapacağınız yemeğin yanına salata türlerinden birisi olan akdeniz salatasını yaparak ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz. Akdeniz salatası günümüzde çok tercih edilen salata türlerinden birisidir.

Taze Ekmekler

Fırında patates yemeği yapıp ve yanına da lezzetli pirinç pilavı yapıp en sonda taze küçük ekmekler hazırlayarak enfes sunum yapabilirsiniz. Ekmek olarak ister mayalı isterseniz de susamlı ekmekleri tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir