Ev Araba Alma Duası Arapça Türkçe Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Ev Araba Alma Duası Arapça Türkçe Okunuşu

0

Hem ev hem de araba için yapılan dualar da herhangi bir sakınca yoktur ve tamamen caiz olarak görülür. Hatta bu konuyla ilgili Peygamber Efendimiz , Ev ile Araba almak için yapılan duaların faydalı olduğunu buyurmuştur. Rahat bir şekilde yaşam sürmek ve aynı zaman da maddi olarak da sıkıntı çekmemek için bu tarz duaların yapılması oldukça önemlidir. Ev ile Araba almak için yapılabilecek ilk dualar arasında Şehide’llahu Ennehu duası yer alıyor. Bu duayı sizler her namazdan sonra Fatiha Suresini okuduktan sonra ve onun sonrasında 1 Ayet-el Kürsi okuduktan sonra okuyabilirsiniz. En son olarak da arkadaşlar Ali İmran duasından bir bölümü 41 kere okuyarak duanızı sonlandırabilirsiniz.

Araba Almak İçin Okunan Dua

Müslümanlar rahat yaşamak için genel olarak okuyabileceği bazı dualar vardır. Yukarıda söylemiş olduğumuz duaları yaptıktan sonra Allah’ın izni ile arkadaşlar maddi olarak rahata ereceksiniz. Ev alma ile ilgili denenmiş ev alma duası bulunmaktadır. Vermiş olduğumuz linke tıklayarak oradan da ev alma duasına bakabilirsiniz.

Araba Sahibi Olmak İçin Dua

Birçok kişi sadece araba almak için yapılabilecek duaları soruyor fakat böyle özel bir dua maalesef yoktur. Sadece yukarıda da söylemiş olduğumuz duaları yaparak Allah’tan istemiş olduğunuz maddi varlığı isteyebilirsiniz. Çünkü her mülk Allah’ındır ve o ne derse o olur. Bizler sadece neyi istiyorsak dua olarak istiyoruz ve Yüce Rabbimiz bunu uygun görürse bir şekilde bizlere verir zaten. Bu yüzden duaların önemi çok büyük olmaktadır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili