Bilgi Tüneli

Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar 2022

Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar 2022

Ertesi gün hapı 2022 fiyatı bu ilacı kullananlar tarafından çok merak edilen sorulardan birisidir. Bu ilaç genel olarak yüksek hormonlu ilaçlardan birisidir ve kadınlar hamilelik istemediği zamanlar da bu ilacı tercih ederler. Fakat Ertesi gün hapını eğer kullanmak istiyorsanız o zaman bu ilacın etkilerini de bir o kadar iyi bilmeniz gerekmektedir.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Her sene olduğu gibi bu sene de nasıl ilaçlara zam geliyorsa aynı şekilde 2022 yılında da Ertesi Gün Hapına zam yapılmıştır ve son zamanlar da ise bu hapın kullanımı çok arttığından dolayı özellikle sosyal medya üzerin de gündem haline gelmiştir.

Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi Gün hapını çoğu zaman günlük yaşantımız da duysak da birçoğumuz aslında ne olduğunu tam anlamıyla bilmiyoruz. Bu hap arkadaşlar 72 saatlik bir haptır ya da cinsel ilişki yaşandıktan sonra kullanılan hap olarak bilinmektedir. Yani gebelik için acil korunma olarak tercih edilir.

Cinsel bir ilişki olduğu zaman kadın hamile kalmamak için bunu engellemek adına Ertesi gün hapını kullanır. Bu yüzden Ertesi gün hapını kullanacağınız da ne zaman alınacağını ve ne kadar etki ettiğini de çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

Ertesi gün hapı cinsel bir birleşme olduğu zaman bu ilişki de istenmeyen bir gebeliği önlemek adına kadının ağızdan almış olduğu ilaca denir.

Ertesi Gün Hapı Nasıl Etki Eder?

Ertesi Gün Hapının içerisin de çok yüksek miktar da Progesteron hormonu bulunmaktadır. Yani bu hormon erkekte yer alan hücre sperminin kadının yumurtasını dölleme olasılığını azalmaktadır. Yani döllenen bir yumurta olursa eğer o zaman rahme yapışmasını engellemektedir. Bu şekilde olduğu zaman da hamilelik engellenmiş olur.

Şunu da belirtmek isteriz ki bu ilaç düzenli olarak alınmaz. Yani hamilelik zamanında veya istenmeyen bir cinsellikten sonra 1 ya da 2 kez alınması uygundur.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022

Şimdi gelelim asıl konumuza. Ertesi Gün Hapının 2022 yılındaki fiyatı birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Bizde araştırdık ve bulmuş olduğumuz fiyatı sizlerle paylaştık. 2022 yılındaki Ertesi gün hapının fiyatı ortalama 152.36 TL dir. Bu ilacı eczanelerde reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Aynı zaman da talimatlara uygun olarak ilacı kullanmanız son derece önemlidir.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyat Ortalama 2021 ve 2022 Yılı Fiyatı
Ella Ertesi Gün Hapı En Düşük FiyatEn Düşük Fiyatı 111.64TL
Ella Ertesi Gün Hapı En Yüksek Fiyat2022 Yılı İçindeki En Yüksek Fiyatı 152.36 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Ortalama FiyatOrtalama Fiyatı 121.82 TL

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat 2022

2021 Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat2021 yılı satış fiyatı 111.64 TL dir.
2022 Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat2022 yılı satış fiyatı 152.36 TL dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ