En Trend Kısa Saç Modelleri 2021 – 2022
  1. Anasayfa
  2. Moda

En Trend Kısa Saç Modelleri 2021 – 2022

0

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en trend saç modelleri kısa saçlar olmaktadır. Geçen sene kısa saç modellerinde o kadar güzel fikirler vardı ki özellikle genç kızlar seçim yapmada baya bir zorluk çekiyordu. Şimdi bu sezon da en trend kısa saçlar oluyor ve paylaşacağımız modeller o kadar güzel ki bence sizler yine seçmede çok zorluk yaşayacaksınız. Kısa saçlar hem yaz hem de kış aylarında en çok tercih edilenlerdir. Mesela saçınız eğer kısa ise o zaman burada bulunan saçların en güzelini seçip yapabilirsiniz.

Bir de yaz ayında biliyorsunuz ki havalar çok sıcak olduğundan dolayı kısa saçlar en iyi çözüm oluyor. Hem terletmiyor hem de kısa saçımıza güzel bir model verince ortaya harika tasarım çıkıyor.

2021 Kısa Saç Modelleri

2021 ve 2022 yılına özel olarak tasarlanan kısa saç modelleri genç kızların çok dikkatini çekmeye başladı. Fakat burada bulunan kısa saçları seçmeden önce kendi yüz tipinizi kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Yani yüz şeklinize uymayan bir saç modelini yaparsanız o zaman ortaya kötü sonuçlar çıkabilir. Örnek verecek olursak kısa boylusunuzdur ve fazla kilonuz olduğundan dolayı yüz hattınız bu şekilde daha belirgin olacağından kısa saç kesimi pek uygun olmaz sizin için. Sizin tercih edebileceğiniz saçlar orta boy saç modelleridir.

Uzun boylu genç bayanlarımız ise düz vücuda sahip ve aşırı zayıf ise o zaman bu tarz saçlarda sizi erkeksi görünüme sahip yapabilir. İşte bu yüzden kısa saçları seçmeden önce bunları çok iyi bilmeniz gerekiyor ve ona göre seçim yapmalısınız.

Hangi Saç Bana Yakışır Testi

İlk olarak bayanlar elimize bir cetveli alalım ve sonra kulak mememizin bitmiş olduğu yerden tutup çenemizin aşağısına kadar tutalım.

Tam çenemizin bitmiş olduğu yerden hizalayıp , hem kulak memesi hem de çene hizasının ölçüsünü alalım.

Eğer bu ölçü 5,5 cm kısa ise o zaman kısa saç modeli tam da size göre ve emin olun size çok yakışacaktır. Ama bu santimden yüksek ise o zaman kısa saç modelleri sizin için uygun değildir. Bunların yerine orta saç modellerini ya da uzun saçları tavsiye etmeniz gerekiyor.

Kısa Saç Modellerinde Bu Yıl Neler Var ?

Bu yıl kısa saç modelleri gerçekten çok muazzam ve yapılan renklerle beraber ortaya gerçekten harika saçlar çıkmış. Bizler en çok yapılan saç kesimlerini sizlerle paylaştık. İsterseniz kısa saç modellerimize hep beraber daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir