El Ve Ayak Üşümesine Ne İyi Gelir Doğal Ve Bitkisel Çözüm Tedavisi
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

El Ve Ayak Üşümesine Ne İyi Gelir Doğal Ve Bitkisel Çözüm Tedavisi

0

Soğuk havalar etkisini yavaş yavaş göstermeye başlıyor ve bu yüzden el ve ayak üşümesine ne iyi gelir ? sorusu da birçok kişi tarafından şimdiden arattırılmaya başlandı. Soğuk havalar da biliyorsunuz ki en çok etkilenen bölgelerimiz eller , ayaklar , kulak ve burun olmaktadır. Bu bölgeler de kan dolaşım az olduğundan dolayı daha çabuk üşür. Bu yüzden havalar soğuduğu zaman vücudumuzun hayati organlarını sıcak tutmamız gerekmektedir. Bu yüzden el ve ayaklarımıza öncelik vermemiz gerekiyor.

El Ve Ayak Üşümesine Ne İyi Gelir

Havalar soğuk olmasa sıcak olsa bile yine el ve ayaklarımız da sürekli olarak üşümeler meydana gelir. Hem el hem de ayaklarımız için bitkisel çözümlere başvurarak bu sorunu çözebiliriz. Eğer sizler her mevsim bu konuda rahatsızlık duyuyorsanız o zaman bazı sağlık sorunu belirtileri olabilir. Bu gibi durumlarda ise ;

  • Dolaşım problemleri,
  • Hormonal sorunlar veya
  • Kansızlık gibi bir hastalığınız olabilir.

AYAK ÜŞÜMESİ NASIL ÖNLENİR

Hem el hem de ayak üşümesinde şikayetleriniz varsa o zaman kesinlikle ilk yapmanız gereken iş dahiliye doktoruna görünmenizdir. Sizde sigara , alkol veya stres gibi şeyler varsa bunlar da el ve ayakların üşümesine neden olabilir. El ve ayaklarımız kan akışının az olmasından dolayı meydana gelir fakat bazı durumlar da renk değişikliği de yaşanmaktadır. El ve ayak üşümeleri her zaman birlikte olur yani ayrı değil ikisi de bir üşür. Bu sorunlarla uğraşan insanlar kışın hep kalın çoraplar giyer fakat yaz ayında havalar da sıcak olduğundan dolayı bu sorunla uğraşmak epey zor olur.

EL VE AYAK ÜŞÜMESİ İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

  • Ayaklarınız da üşüme varsa o zaman ayak egzersizleri yaparak orada bulunan kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Hareketlerinizi devamlı olarak yaparsanız elleriniz ve ayaklarınız ısınacağından dolayı kan akışımı hızlanır ve daha rahat hareket etmiş olursunuz.
  • Sıcak yağ ile yapacağınız güzel masajlar sayesinde de bu sorunun önüne geçmek mümkündür. Mikrodalga da az bir şey zeytinyağını , susam yağını veya hindistan cevizi yağını ısıtıp daha sonra üşüyen bölgeye sürün.
  • Zencefil yöntemi de kan dolaşımını baya arttıran bitkisel çözümlerden bir tanesidir. 2 bardak kaynamış olan suya 1 yemek kaşığı kadar zencefil koyup 10 dakika kadar kaynatın ve daha sonra demlemeye bırakın. Biraz soğuma olduktan sonra 1 tatlı kaşığı bal karıştırıp için. Bu şekilde vücudunuz ısınacaktır.
  • En güzel çözümlerden birisi de yeşil çay’dır. Yeşil çay ile demlenmiş olan suyu 10 dakika kadar bekletin ve bu şekilde her sabah akşam 2 kere için.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir