El Örgü Bayan Patik Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

El Örgü Bayan Patik Modelleri

0

Türkiye’nin kültürleri arasında örgü, dikiş nakış gibi becerikli bayanların yaptıkları hobi tarzı yetenekler gelmektedir. Özellikle bayanların çeyizlerinde yer alan bu tür elişiler toplumda önemli bir yer edinmektedir. Eskiden daha da önem verilen çeyiz geleneği günümüzde azalmaya başlamış olsa da yine de büyük bir önem verilmektedir. Dantel, dikiş nakış, örgüler bayanların marifetli oluşunun da bir göstergesidir.

Aynı zamanda bayanların vakitlerini geçirmesi açısından da önemli yeri vardır. Bu sayede kişiler streslerini azaltmaya çalışırlar. Kendilerine bir uğraş edinmiş olurlar. Aynı zamanda ortaya çıkardıkları ürünlerle de ortaya bir şeyler çıkarmanın verdiği haz ile kendilerini mutlu hissederler. El örgü bayan patik modelleri de bu elişleri arasında yer almaktadır.

Patik kışın ayakların ısınmasına büyük katkı sağlamaktadır. Çeşitli modellerde örülen patikler, farklı renklerle bayanlar tarafından çok tercih edilen ve çok sık kullanılan bir el örgüsüdür.

El örgü bayan patik modellerinden biri converse patik modelidir.

Tığ işinden bayanların kolaylıkla yapabilecekleri bu model, çok tercih edilen ve hemen hemen her yerde rastlanan bir modeldir. Soğuk kış günlerinde ayağınızı sıcacık yapacak olan converse patik, bebeklerde de sık kullanılan bir patik modelidir. El işi konusunda daha becerikli olan bayanlar ise, daha çok Afgan işi patik modelini örmektedirler. Bu modele aynı zamanda Tunus işi patik modeli de denmektedir.

Çeşitli desenler ortaya çıkarılarak örülen bir modeldir. Gül desenleri, geometrik desenler, çeşitli figürler ortaya çıkarılır. Babet tarzı patik modelleri ise daha gösterişli olarak önüne gül, çiçek motifleri yapılarak örülmektedir. Boncuklarla örülen boncuk patik modelleri de oldukça yaygındır. Hem gösterişli, hem de sıcak tutan bu patikler boncuktan hoşlanan bayanlar için idealdir. Son yıllarda ayakların ısıtılmasından çok gösterişi ön plana çıkaran patiklerde özellikle genç bayanlar için tercih edilmektedir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili