Bilgi Tüneli

El İşi Kırlent Nasıl Yapılır ? Birbirinden Güzel Elişi Kırlent Yastık Modelleri

El İşi Kırlent Nasıl Yapılır ? Birbirinden Güzel Elişi Kırlent Yastık Modelleri

El İşi Kırlent Nasıl Yapılır ?

Günümüzde hamarat olan kadınlarımız tarafından renkli olan iplerle yapılan el işlerinden birisi de kırlent modelleri oluyor. Kırlentler çok kullanışlı ve yapımı da bir hayli çok basit olduğundan dolayı el işini bilen kadınlarımızın çoğu yapmaktadır. Bizde el işi olarak yapılan kırlentler hakkında sizlere birkaç bilgi vereceğiz ve aynı zaman da yapımını da anlatacağız.

El İşi Kırlent Nasıl Yapılır

Malum kış mevsimi geldi ve kadınlarda evde boş durmamak için kendilerini hemen örgülere verirler. Örgü olarak ise en çok yapmış oldukları model el işi kırlentlerdir. El işi ile yapılan kırlentler koltuklarınızı ve balkona koymuş olduğunuz koltukları süslemektedir. Yani sizler de koltuklarınızı süslemek istiyorsanız el işi kırlentleri deneyebilirsiniz. Kırlent yapacağınız zaman illa dışarıdan ip almanıza gerek yok eğer evinize artta kalan ipleriniz varsa bunları değerlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonu için yapacağınız küçük dokunuşlar sayesinde salonunuza çok farklı havalar katabilirsiniz. Yapacağınız kırlentler ise her tarza ve her eve uygun olarak yapılmaktadır. Bu yılın modasında ise baykuş motifli olan kırlentler yer alıyor ve sizler tığ işi yardımı ile veya şişle harika örnekler örebilirsiniz.

Papatya desenli örgü kırlent yapımı:

  • Papatya desenli kırlent yapacağınız zaman ip olarak ihtiyacınız sarı iptir. Küçük olan halka içerisine 12 trabzan ve 2.sıraya da beyaz rengi ilk sıradaki her trabzanın tepesine de 4 trabzan ile yapılan popcorn modelini verin ve aralarına ise 2 zincir çekelim.
  • Papatyaların ise hem uzun hem de gerçekçi olmasını istiyorsanız o zaman popcorn yapacağınız zaman trabzanları tığa 2 kez ilmek alalım ve 5 defa çıkartabilirsiniz.
  • Rengarenk olarak yapmış olduğumuz motifleri de arkadan dikerek birleştirelim.
  • Yastık haline getirmek için de arka kısma örmüş olduğumuz motifli yastığın boyutuna göre de kumaş alıp o şekilde dikebilirsiniz.
  • En son olarak ise üst tarafına da isteyenler fermuar ekleyebilir.
papatya desenli yastık nasıl yapılır

Baykuş desenli kırlent yapımı:

  • Baykuş desenli kırlent yapacağınız zaman hanımlar istemiş olduğunuz boyuta uygun olarak ilmek atıp başlıyoruz. Yapacağınız kırlente ise baykuş modeli vereceğiniz zaman internetten baykuş modeline bakıp birleştirme yapabilirsiniz.
  • Sevimli olmasını istiyorsanız 3-4 tane küçük baykuş motifleri yapabilirsiniz.
  • Hangi ortamda kullanacaksanız o ortamın renklerine uygun bir tarzda ve renkte yapmanız daha doğru olacaktır.
  • Bu modelin yapımı da yukarıda anlattığımız gibidir.
baykuş desenli kırlent yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ