Ekşili Köftenin Yanına Ne Gider ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ekşili Köftenin Yanına Ne Gider ?

0

Köftelerin sofralarımızdaki yeri hep çok başka . Herkes en az annelerimiz kadar lezzetli köfteler yapmak için kollarını sıvayıp mutfağa girer . Ekşili köfte de mutfağımızın en sevilen yemeklerinden biri . Geçmişten günümüze lezzetini , değerini koruyan ekşili köfte diğer yemeklerle de kolayca uyum sağlayabilir . Terbiyeli sosu ve sebzeleri ile akşam sofralarınızın yıldızı olur . Protein değeri yüksek olan bu yemek aynı zamanda çok da doyurucudur .

Akşam yemeğinizde yapacağınız buram buram anne yemeği kokan ekşili köftenin yanına neler yapabilirsiniz onlara göz atalım . Umarım misafirlerinizin beğenisini kazanacak bu sofrayı kusursuz bir şekilde servis edebilirsiniz .

Elbette bu eşsiz lezzetinin yanına gidecek , yemeği taçlandıracak olan en iyi tercih pirinç pilavı olacaktır . Fakat pirinç pilavı sevmeyen ya da sadece pirinç pilavıyla yetinmek istemeyen lezzet çeşitliliğini artırmak isteyenler için harika fikirler sunuyoruz.

Makarna

Pirinç pilavı sevmeyenlere alternatif olarak ya da pilav köfte ikilisinden sıkılanlar için makarna harika bir seçim . Yoğurtlu , peynirli , soslu gibi damak lezzetinize hitap edeni seçip ekşili köftenin yanında servis edebilirsiniz .

Patates Salatası

Birçok yemeğin yanına hem uyum sağladığından hem de pratikliğinden dolayı patates salatası tercih edilebiliyor . Özellikle patates salatası köfte ikilisi muhteşem uyumlu . Siz de dilerseniz ekşili köftenin yanına patates salatası yapıp lezzetli uyumlar sağlayabilirsiniz .

Sebze Kızartması

Hep duyduğumuz köfte patates kızartması ikilisi vazgeçilmez bir ikili . Buradan yola çıkarak ekşili köftenin yanına patlıcan , kabak , havucu kızarttığınız zaman harika gidecektir . Dilerseniz sebzelerin hepsini kızartıp ekşili köftenin yanında servis edebilirsiniz .

Rus Salatası

Lezzetli bir meze çeşidi olan Rus salatasını da tercih ederek ekşili köftenin yanında servis edebilirsiniz .

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir