DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Sorunu Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Sorunu Çözümü

0

İnternet biliyorsunuz ki günümüzde en vazgeçilmez parçalardan birisidir ve özellikle Teknoloji de her geçen gün daha da çok gelişmektedir. Şimdi hal böyle olduğu zaman birden fazla kişi internete bağlanmaya çalıştığı zaman genel olarak DNS sunucusu yanıt vermiyor gibi hatalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. İnternet Erişim Yok sorunu hem Windows 7 hem Windows 8 hem de Windows 10 gibi tüm işletim sistemlerin de karşılaşılan sorunlardan birisidir.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Sorunu Çözümü

Kısaca Dns Nedir

DNS nedir ? bilmeyen arkadaşlarımız varsa bu konu hakkında kısaca bilgi verelim. Sizin kullanmış olduğunuz tarayıcının bir internet sitesine bağlanmak için adres çubuğuna yazmış olduğunuz web site ismini İP adresine çeviren servera verilen addır. DNS açılımı ise ( Domain Name Sistem ) denmektedir.

DİĞER OKUYUCULARIMIZ BUNA DA BAKTI : Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Zaman Gelir ?

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Sorunu (Hatası Sorunu Çözümü)

DNS sunucu yanıt vermiyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız o zaman sizin tarayıcınız internetle bağlantı kuramıyor demektir ve bunun nedeni ise şunlar olabilir ;

DNS Sunucusu Yanit hatasi ve sorunu
  1. İnternet Servis Sağlayıcısı Kaynaklı Sorunlar
  2. Antivirüs Kaynaklı Sorunlar
  3. TCP / IP / DHCP Sorunları
  4. Router veya Modem Kaynaklı Sorunlar

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümleri

DNS sunucusu yanıt vermiyor sorunu ile karşılaştığınız zaman arkadaşlar yapmanız gereken ilk şey mutlaka internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekiyor.

İnternet Servis Sağlayıcısı Kaynaklı Sorun ve Çözümü

İnternete bir türlü bağlanamıyorsanız ve bu sorunu çözmek istiyorsanız o zaman vermiş olduğumuz adımları izleyiniz.

Başlangıç > Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Sorunları Gider > İnternet Bağlantıları > Sorun Gidericiyi Çalıştır’a tıklayın. Daha sonra sorunlar bulunmaya başlayacak ve sorunun çözülmesini bekleyin.

Antivirüs Kaynaklı Sorunlar ve Çözümü

Birçok kişi cihaz güvenliği açısından Antivirüs programı kullanmaktadır fakat bazı durumlardan ötürü internet bağlantısı sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden eğer Antivirüs programından kaynaklandığını sanırsanız geçici olarak devre dışı bırakın ya da güvenlik derecesini düşürmeyi deneyin. Uygulamayı zaten devre dışı bıraksanız bile Windows Güvenlik Duvarı hemen açılacaktır.

Router veya Modem Kaynaklı Sorunlar ve Çözümü

Kullanmış olduğunuz modem veya Router aynı işletim sistemlerimiz gibi DNS önbelleği bulunmaktadır. Önbelleği temizlemesi yapmak için ilk olarak modemi kapatıp daha sonra açmanız gerekiyor. Modemi açıp kapatma işlemi yaptıktan sonra sorun halan devam ediyorsa o zaman arkadaşlar kürdan , iğne vb. gibi cisim ile modeminizin arkasında bulunan RESET bölümünden modeminizi tekrardan başlatın. Bu yüzden kolay bir şekilde DNS sorununuzu çözmüş olacaksınız.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir