Diyette İşkembe Yenir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Diyette İşkembe Yenir Mi ?

0

Sakatat olan ürünler biliyorsunuz ki o kadar çok faydası var ki bunu saymakla bitiremiyoruz ve zaman zaman medya da gündem haline de gelebiliyor. İnternette ise araştırma yaptığımız zaman sakatat yazınca ilk çıkan işkembe çorbası ve işkembe ile ilgili bilgiler çıkıyor. Fakat eğer diyet yapıyorsanız o zaman bir araştırma yaptığınız zaman o besinin kalori değerini çok iyi bilmeniz son derece önemlidir.

Diyette İşkembe Yenir mi

Bu yüzden diyet yapanların en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan birisi de diyet yaparken işkembe çorbası yenir mi ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi arkadaşlar diyet yapıyorsanız o zaman işkembe kesinlikle yenmez.

Çünkü bu çorbanın içerisin de yüksek miktar da yağ ve karbonhidrat bulunduğundan dolayı tercih edilmiyor. Fakat işkembeye oransal olarak bakarsak yüksek miktar da vitamin ve protein bulunuyor ama bu rakamlara bakarak yersek sağlığımız açısından iyi olmaz.

Mesela bir tatlı ürünü yemek yerine kaçamak olarak işkembe çorbası yemek mantıklı olabilir ama diyet yapıyorsanız ve bir düzeniniz varsa o zaman işkembe çorbası içilmesi sizin için iyi olmaz. Dediğimiz gibi içerisin de yağ olduğundan bu size tekrardan kilo olarak döner. Yani kısaca anlatmak gerekirse diyet yaparken işkembe çorbası yerseniz zayıflamak yerine kilo alabilirsiniz. Belki 1 kase kilo aldırmaz fakat sağlıklı beslenme programınızı sekteye uğratabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir