Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim

0

Bazı durumlar da insanlar başlarına gelen şeylerden dolayı çok sinirli olabiliyorlar. Aslında bakarsanız bu çok normal durumdur. Ama bazı durumlar var ki öfke dozu kaçtığı zaman ortaya daha büyük sorunlar çıkabiliyor. Özellikle evlilik yaşantıların da veya iş yerlerin de bu durum daha kötü yerlere gidebiliyor.

Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim

Kadınlar ya da Erkekler hiç fark etmez çok fazla sinirli olduklarında hayat gerçekten hiç çekilmez hale geliyor. Bu yüzden insanlar çok sinirleniyorum hangi doktora gitmem gerek diye araştırmalar da bulunmaya başlıyorlar.

Birçok kişi Psikolog ve Psikiyatriyi karıştırmaktadır. Çünkü arkadaşlar bu iki terim de farklıdır. Psikologlar sadece Kaygı , öfke ve stres gibi durumlara bakmaktadır. Yani psikoloğa gitmek için aşırı derece de ruh sağlığınızın bozuk olması gerekiyor. Sürekli olarak hem stres hem de kaygı gibi durumlarınız varsa doktora görünmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Öfke kontrolünüzü öğrenmek ve sinirlerinizi de kontrol altına almak istiyorsanız en kısa zaman içerisin de bir psikoloğa gitmek sizin açınızdan doğru seçim olacaktır. Çünkü bu gibi sorunları eğer zamanın da çözemezseniz o zaman ilerleyen zamanlar da daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Psikiyatri ise ; genel olarak medikal olan kısımlarla ilgilenir , ilaçlar verir ve tedavi yapar. Psikologlar sadece psikolojik danışmanlık verirler ve ilaç yazma gibi yetkileri yoktur.

Öfke kontrolü gerçekten çok ciddi sorunlardan birisidir ve mutlaka çözülmesi gereken problemlerden birisi olmaktadır. Çünkü bireyler sinir krizi geçirerek hem kendilerine hem de başkalarına ciddi anlamda zarar verirler. Bu yüzden en kısa zaman da psikoloğa giderek bu konuda yardım alabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir