Cipsin Yanında Ne Gider Ve Hangi Soslar Yapılır ( Detaylı Anlatım )
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Cipsin Yanında Ne Gider Ve Hangi Soslar Yapılır ( Detaylı Anlatım )

0

Cips, küçük büyük demeden herkes tarafından sevilerek yenen abur cuburlardan birisidir. Özellikle her çocuk markete veya bakkala gittiği zaman cips almadan asla çıkmaz. Bunların yanı sıra film izlerken , maç izlerken ya da sohbet ederken yanımızda mutlaka cips vardır değil mi ? Ama en çok merak edilen sorulardan birisi cipsin yanına ne gider ve hangi soslar yapılır ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

Kola Tarzı İçecekler

Cipsin yanına içecek her zaman en önemli konulardan birisidir. Bu yüzden cipsin yanına tercih edebileceğiniz en ideal içecek kola veya kola tarzı içeceklerdir. Yani bunlar fanta , meyve suyu gibi içecekler olabilir.

Kuru Yemiş

Cipsinizin yanına aperatif olarak kuru yemiş yani ceviz , fındık , fıstık , kuru üzüm ve leblebi gibi kuruyemişleri tercih edebilirsiniz. Emin olun tercih edeceğiniz içecekle beraber kuru yemişlerde çok güzel olacaktır. Özellikle film izleyecekseniz arkadaşlarınızla o zaman cips , kuru yemiş ve içecek çok iyi olacaktır.

Sos

Bazı insanlar sade cips alır ve yanına yapacakları soslar ile o cipsi daha güzel hale getirirler. Bu yüzden cipsinizin yanına sos olarak yoğurtlu soslar , baharatlı soslar ve salsa soslarını tercih edebilirsiniz.

Bisküvi Tarzı Hazır Abur-Cuburlar

Film izleyecekseniz arkadaşlarınızla o zaman tercih etmiş olduğunuz cipsin yanına bir de abur cubur olarak bisküvi tarzı şeyler tercih edebilirsiniz.

Börek Ve Kurabiyeler

En son olarak arkadaşlar hamur işi olan börek ve kurabiyeler de cipslerin yanına çok yakışmaktadır. Ama bunu bence en sona bırakın derim yukarı da saymış olduğumuz alternatifleri tercih etmezseniz bunları o şekilde tercih edin.

İlginizi Çekebilir