Çiçek Desenli Örgü Havlu Kenarları
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Çiçek Desenli Örgü Havlu Kenarları

0

Merhaba sevgili hanımlar , Her geçen gün sizlerle harika modeller paylaşmaya özen gösteriyoruz ve bugün de hamarat kadınlarımızın ellerinden çıkan çok güzel çiçek desenli örgü havlu kenarlarını sizlerle paylaşıyoruz. Biliyorsunuz ki eskiden beri havlu kenarları günümüzde en popüler el işlerinden birisidir. Özellikle havlu kenarları en çok genç kızların çeyizleri için yapılmaktadır. Kişiler ilk olarak havlu kenarı modelini seçer ve sonradan üzerinden kendi doğrultusunda oynamalar , renkler vererek o örneği şekillendirir. Bizimde sayfamızda çok güzel havlu kenarları bulunuyor sizler seçerek istediğiniz tarzda değiştirip yapabilirsiniz.

Mesela seçeceğiniz havlu kenarını ister dantel ipi ile isterseniz de ince ip ile yapabilirsiniz. Renk olarak ise isteyenler sade şeklinde gidebilir isteyenler de ben biraz uğraşmak istiyorum çeyizlik için yapacağım diyerek 2 veya 3 farklı renk seçip işleyebilir. Havlu kenarlarınızı kolay bir şekilde elinize aldığınız tığ işi ile yapabilirsiniz.

İçindekiler

Farklı Tasarımlarda Havlu Kenarları

Havlu kenarları oluşturulduğu zaman ilk önce tek bir işlem uygulanır. Sonrasında kenarlarına veya ortalarına işlenen boncuklar , motifler ve pullar ile o model daha farklı bir tasarıma ulaşır. Örneği bu sezon havlu kenarlarında en çok tutulan ve çeyizlik için rağbet gören modeli çiçek desenli olanlar oldu. Yapımı biraz uğraştırıyor fakat eğer tığ işini biliyorsanız ve öncesinde havlu kenarı yaptıysanız o zaman burada bulunan modelleri de çok kolay bir şekilde işleyebilirsiniz. Özellikle hanımlar havlu kenarlarınıza kullanacağınız küçük boyutlarda çiçek desenleri ile modeliniz daha zarif görünüme sahip olacaktır.

Bu sezon en popüler ve en çok yapılan havlu kenarları ise şöyle ;

  1. Eğlenceli (hayvan motifli) Havlu Kenarları
  2. Renkli Havlu Kenarları
  3. İğne Oyası Havlu Kenarları
  4. Çiçek Desenli Havlu Kenarları

Yukarıdaki modellerin hepsi en çok yapılanlardır. Hayvan motifli olan ilk sırada yerini aldı ve bu sezon hamarat kadınlarımızın çoğu o tarz havlu kenarları işliyor. Tabi karar sizlerin en çok hangi modeli yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Bizler sadece fikir amaçlı örnekler paylaşıyoruz. İşte çiçek desenli yapılan o muhteşem havlu kenarları ;

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir