Çeyrek Altın ile Yarım Altın Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Çeyrek Altın ile Yarım Altın Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır ?

0

Birçok insanın merak ettiği konulardan birisi de çeyrek altın ile yarım altının arasında ne gibi farklılıklar vardır ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında netten detaylı bir araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

Çeyrek Altın ile Yarım Altın Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır

Çeyrek Altın İle Yarım Altın Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır?

Çeyrek altın ile yarım altının arasında ne gibi farklılıklar vardır ? Eğer altınlarla pek aranız yoksa o zaman bu durumu anlamanız çok zordur. İlk olarak şunu belirtmek istiyoruz altının hem ağırlığı hem de büyüklüğü bu durumda çok önemlidir. Elinizin altında tartı varsa arkadaşlar buradan altının ağırlığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Yine altın da çeyrek altın varsa ağırlığını karşılaştırma yaparak bu durumu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer sizde olan altın takıdan oluşuyorsa bunu anlamanın yolu inceliğidir. Yani ince bir takı ise çeyrek hatta gram bile olabilir. Çünkü şunu hiçbir zaman unutmayın yarım altınlar her zaman daha ağır olur ve elinize aldığınız zaman o ağırlığı hissedersiniz.

Kuyumcularda satılan gram , çeyrek ve yarım altınlar gibi olanları büyüklüklerinden kolayca da anlayabilirsiniz. Gram olan altın her zaman ince olur yani telefonlara taktığımız hafıza kartını andırmaktadır. Çeyrek olan altınlar da yuvarlaktır ama onlar da gram altın gibi incedir. Yarım altın tam tersi hem büyük hem de incedir ama gram ile çeyrek altına oranla biraz daha kalın olur.

Bu şekil de biraz ayırt etmek zor olabilir ama yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi altınlarla aranız pek yoksa anlamak biraz zor olabilir sizin için. Bu konuda ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız en doğru sonucu size kuyumcu verecektir. Evinizin yakının da bulunan kuyumcudan yardım alabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir