Calpol Etkisi Kaç Saat Sürer ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Calpol Etkisi Kaç Saat Sürer ?

0

Uzun yıllar boyunca medikal maddeler üzerinde biliyorsunuz ki kullanılan madde Parasetamol maddesi oluyor. Hatta Parol gibi ismini çok fazla duymuş olduğumuz ağrı kesicilerin bir çoğun da bu söylemiş olduğumuz madde bulunmaktadır.

Calpol Etkisi Kaç Saat Sürer

Bu yazımız da ise bize gelen en çok sorulardan birisi olan Calpol ilacının etkisi kaç saat sürer ? sorusunu sizler için araştırmadık ve bulmuş olduğumuz en doğru bilgileri paylaştık. Şimdi bu Calpol ne kadar çocuklar için üretilmiş bir ilaç olsa da aslında bakarsanız basit bir ilaç değildir. Kesinlikle kullanılmadan önce bir doktora başvurulması gerek.

Eğer Parasetamol alerjiniz varsa ve sizler bu tarz ilaçları kullanırsanız o zaman hayati risk oluşturmuş olursunuz. Bu yüzden Calpol ilacını çocuklarınıza vereceğiniz zaman mutlaka doktora başvurunuz. Calpol ilacı ise etkisi 5 saat sürmektedir. Fakat bu ilacın etkisi çocuğunuzun hem yaşına hem de yapısına göre farklılık gösterebilir.

Calpol Etkisi Ne Zaman Başlar ?

Calpol hem ateş hem de ağrı gibi rahatsızlıklar varsa bunu önlemek için çocuklara verilir ve etkisi ise yaklaşık olarak 1 saat sürer. Vücut içerisin de ise Calpol ilacının emilimi kişinin hem aç hem de tok olmasına göre farklılıklar gösterebilir. Örnek verecek olursak aç karnına 1 saat ise , tok karnına 2 saat olabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir