Bilgi Tüneli

Bol Kazanç Elde Etmek İçin Bereket Duası

Bol Kazanç Elde Etmek İçin Bereket Duası

İnsanlar bazı zamanlarda kısa zamanda bol kazanç elde etmek isterler. Bu insanın en doğal hali olarak kabul edilmektedir. Bu durum Allah’a yakınlaşma ve af dileme olarak da değerlendirilebilmektedir. Sebebi ise Allah’a vereceği hiçbir mükafat ağır gelmez sözü ile desteklenmektedir. Bol kazanç elde etmek için bereket duası okumak her zaman popüler olmuştur.

Bol Kazanç Elde Etmek İçin Bereket Duası

Bereket duası ile bol kazanç elde etmek mümkündür. Özellikle peygamberimiz tarafından tavsiye edilmektedir. Diğer adı karınca duası olarak da bilinmektedir. Rızkın artması, kazancın bollaşması için Allah’ yapılan yakarışlardır. Rızık duası kesinliği kabul edilen dualar arasında yer almaktadır.

Bereket Duası Nasıl Yapılır?

Bereket duası oku veya dinleme yöntemleri ile yapılabilmektedir. Bu durum Allah’ın merhametinin bir göstergesidir. Okuma bilmeyenler için samimi bir şekilde yapılan her istek yerine getirilir. Para bolluk bereket duası ise her namazdan sonra devam edilmelidir. Denenmiş rızık ve bereket duaları ise şu şekildedir:

Rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele salihan terdâhu ve edhılnî bi rahmetike fî ibâdikes sâlihîn(sâlihîne).

Bu duanın : “…Ey Rabbim! Beni; bana ve ana babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın salih ameller işlemeye sevk et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat!”

Özellikle Bereket duası oku denildiği zaman karşımıza çok sayıda farklı dua seçeneği çıkmaktadır. Burada hangi duanın ne zaman okunacağını da biliyor olmak şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ