Bob Saç Modelleri 2021
  1. Anasayfa
  2. Moda

Bob Saç Modelleri 2021

0

Genç kızlar tarafında moda haline gelen ve aynı zaman da kısa saç kesimleri arasında yer alan bob modelleri bu yıl en favori ve en çok tercih edilen saç şekilleri arasında yerini aldı. Bob saç şekli neden kızlar tarafından çok tercih ediliyor ? Çünkü arkadaşlar bob saç modeli kadınlar da hem estetik hem de daha şık göründüğünden dolayı tercih edilmektedir. Şimdi bob saç kesimleri günümüzde evet çok tercih ediliyor fakat en çok merak edilen sorular arasında kimlere daha çok yakışır ? sorusu oluyor.

Bob Saç Nedir?

Bob saç kızlar her türlü yüz şeklinde uyum sağlayan ve aynı zaman da her türlü saça çok yakışan bir saç modeli olarak bilinir. Şimdi diyeceksiniz ki neden diğer saçlar herkese yakışmıyor da bu yakışıyor ? Evet haklısınız fakat yazımızın sonlarına doğru okumaya devam edin daha sonra anlayacaksınız zaten.

Bob Saç Kesimi

Bob saç kesimi olduğunda günümüzde özellikle bu saça hem sezen aksu saçı diyenler de çok oluyor ya da küt saç fakat bu ikisi de doğru bir kelime olmuyor maalesef. Bob saç kendi çapında 2 gruba ayrılır bunlardan birisi uzun bob modeli diğeri ise kısa bob modeli oluyor.

Bob saç modelinde eğer ön taraf uzun bırakılırsa o zaman her türlü saç tipine rahatlıkla gitmektedir. Aynı zaman da hem modern hem de spor bir görünüm sağladığından dolayı genç kızlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Günümüzde ise bob saç modelinde en çok tercih edilen ; kısa önü uzun olan model ile arkası bombeli olan çok tercih edilmektedir.

Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

  • Küt Bob Saç Kesimi
  • Geleneksel a-line bob saç
  • Kısa asimetrik bob saç
  • Dalgalı bob saç kesimi
  • Ters bob saç kesimi
  • Pixie bob saç kesimi

Bob Saç Renkleri

Bob kesim olan saç modellerinde renk tamamen sizlere kalmış bir durum yani herhangi bir şekilde renk koşulu yoktur. Bebek sarısı renklerinden tutun klasik renklere kadar bir sürü seçenek bulunmaktadır. Yani siz hangi rengi daha çok seviyorsanız onu uygulayabilirsiniz.

Hangi Saça Hangi Bob Modeli Olur

Çok merak edilen sorular arasında bob modeli hangi saça daha çok yakışır ? sorusu oluyor. Her saça göre bob modeli bulmak çok kolay kızlar. Saçınız uzun ve kısa saç istemiyorsanız bence cesaret edip bu düşünceyi kafanızdan atın ve hemen kuaföre gidin derim :)

Bob Saç Kimlere Yakışır

Bob saç modeli demiştik ya hem uzun hem de kısa modelleri bulunuyor. İte sizler de yüz şeklinize hangisi uyum sağlıyorsa o modeli seçmelisiniz.

Uzun bob saç modeli ; oval yüz şekli , minyatür yüz şekli olanlara çok yakışır.

Tombul ve yuvarlak yüz şekliniz varsa o zaman bu tarz saç modelini tercih etmeyiniz..

İlginizi Çekebilir