Bilgi Tüneli

Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama (Cinsiyet Tahmini) 2022

Çin takvimi biliyorsunuz ki çok uzun yılara dayanır ve o zamanlarda yaşayan hamile kadınlar çin takvimi kapsamında hesaplamalar yapar ve buna göre bebeğin cinsiyetini öğrenirlerdi. Hatta bu konu hakkında da araştırmalar yapılmıştır ve bu uygulamanın %70 oranında doğru sonuç verdiği ortaya çıkmıştır. Ama tabi şunu da belirtmek isteriz ki bilimsel olarak herhangi bir şekilde kanıtlanmış bir bilgi yoktur.

Biyolojik Takvime Gore cinsiyet hesaplama

18 ila 45 yaşında olan her hamile kadın biyolojik takvim cinsiyet hesaplamasını yapabilir. Tabi bebeğin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız burada annenin yaşı son derece önemli olmaktadır. Eğer anne adayı aralık ya da mart ayında dünyaya geldiyse o zaman yaşına +1 eklemesi gerekiyor. Eğer ocak ya da mart aylarında dünyaya geldiyse o zaman da yaşına +2 eklemesi gerek.

Biyolojik Takvime Göre Erkek Bebek Hangi Ayda Olur?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere biyolojik takvime göre cinsiyet öğrenmek istiyorsanız burada annenin yaşı çok önemli bir konudur. Peki biyolojik takvime baktığımız zaman erkek bebeğin hangi ayda doğduğuna göz atalım ;

  • 18 yaş: şubat, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım, aralık
  • 19 yaş: ocak, mart, haziran, temmuz, eylül, ekim
  • 20 yaş: şubat, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül, kasım, aralık
  • 21 yaş: ocak
  • 22 yaş: şubat, mart, mayıs, ağustos
  • 23 yaş: ocak, şubat, mart, mayıs, haziran, ekim kasım
  • 24 yaş: ocak, nisan, mayıs, temmuz, eylül, ekim, aralık
  • 25 yaş: şubat, nisan haziran, ağustos, ekim, kasım

Biyolojik Takvime Göre Yaş Hesaplama

Çin takvimine göre hesaplama yapacağınız zaman ilk olarak bilmeniz gereken olay anne adayının yaşını çok iyi hesaplaması gerekmektedir. Yaşınızı hesaplayacağınız zaman şuan ki yaşınız kaç ise ona 2 ya da 1 eklemeniz gerekmektedir. Tabi bu 2 ve 1 olarak ekleyeceğiniz yaşlar başlangıç tarihinden önce ya da sonra olduğuna göre değişir. İsterseniz şimdi gelin hep beraber başlangıç dönemlerine bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ