Bira Kokusu Kaç Saatte Geçer ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Bira Kokusu Kaç Saatte Geçer ?

0

Biranın kokusu hiçbir şekilde kendi kendiliğinden geçmez. Örnek verecek olursak bu duruma bir kumaşa bira döküldü ve farklı yöntemler kullandınız ama koku yok olmadı. Siz bu kokuyu engellemediğiniz sürece bira kokusu sürekli olarak orada kalır. Bu yüzden kokuyu yok etmek için farklı yöntemler kullanmanız gerekecektir. Peki bira kokusunu geçirmek için neler yapabiliriz ?

Bira Kokusu Kaç Saatte Geçer

Bira Kokusu Kaç Saatte Geçer?

Açık hava da biranın kokusu kapalı alana göre daha çabuk yaygınlaşmaktadır. Özellikle üzerinize sinmişse ya da içtiğiniz zaman kokuyorsa o zaman bu kokuyu mutlaka bastırmanız gerekiyor. Karşınızda ki insan sizin bira içtiğinizi anlamasını istemiyorsanız o zaman en iyi çare yoğun naneli ağız spreyi sıkmaktadır.

Bunun haricin de naneli diş macunu ile dişlerinizi fırçalayabilir ya da naneli sakız çiğneyebilirsiniz. Nane çünkü ağız kokusunu bastırmada çok iyidir. Bira kokusu eğer üzerinize sindi ise o zaman deodorant veya parfüm ile kokuyu bastırabilirsiniz.

Kokuyu bu şekilde biraz da olsa bastırdıktan sonra kıyafetlerinizi yıkayarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Son olarak şunu söylemek istiyoruz ki içtiğiniz yere ya da içmek istediğiniz bir yere bira döküldüğü zaman o yeri hemen havalandırmanız gerekmektedir. Pencere varsa hemen açın ve yoğun bira kokusunu bu şekilde ortadan kaldırın.

Aynı zaman da dökülen yeri deterjanlı su ile temizleyin. Deterjanlı su kullandığınız zaman deterjan genel olarak kokulu olduğundan o bölge de deterjan kokusu olacaktır. Bunun için kokusu yoğun deterjan kullanırsanız daha iyi olur.

Bira İçtikten Sonra Başım Çok Ağrıyor

Fazla alkol kullanımı kişi de baş ağrısı yapmaktadır ki bu sürekli olarak karşılaştığımız durumdur. Bira genel olarak en çok böbrekleri çalıştırır ve böyle olduğundan sürekli olarak tuvalete çıkma isteği oluşur. Daha sonra vücudunuz susuz kalır ve buda diğer gün size yoğun bir baş ağrısı olarak geri döner.

Başınızın ağrımasını istemiyorsanız o zaman hızlı bira tüketmeyiniz ve bira tükettikten sonra mutlaka sık sık su içiniz. Hatta yatmadan önce de bir bardak su içmeniz diğer gün baş ağrınızı hafifletecektir.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir