Beyaz Saçlar İçin Zeytinyağı Gereken Çözüm Mü ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Beyaz Saçlar İçin Zeytinyağı Gereken Çözüm Mü ?

0

İlk önce şunu söylememiz gerekiyor ki saçların beyazlaması çok normal bir durumdur. Yaş ilerledikçe ya da genetik bazı sorunlardan dolayı beyaz saçların oluşması doğal bir şeydir. Aslında bakarsanız beyaz saça engel olmak pek mümkün olmuyor fakat bunu yavaşlatmak için bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Bu yapacağımız yöntem yağ ile masajdır ve etkisi çok büyüktür.

Beyaz Saçlar için Zeytinyağı Gereken Çözüm mü

Yağ olarak ise saça da en faydalı olan zeytinyağını kullanacağız. Zeytinyağı sayesin de saçlarınız daha yavaş bir şekilde beyazlayacaktır.

Beyaz Saç Engellemek

İlk olarak zeytinyağını saçınıza ve saç derinize sürüp masaj yapın. Bu şekilde yaptığınız zaman saçlarınızdaki beyazı engelleyecektir ve saç renginizi de emin olun koruyacaktır. Zaten birçoğunuz belki biliyorsunuzdur zeytinyağı saçı besler , güçlendirir ve aynı zaman da parlaklık verir. Bu yüzden etkisi de çok büyük olduğundan mutlaka sizler de denemelisiniz.

Beyaz Saç Oluşumu ve Zeytinyağı

Saçlar yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere sadece yaştan değil , bazı durumlardan yani sağlık açısından bile beyazlamaya başlayabilir. Bunların yanı sıra ;

  • Kepek Nedeniyle Beyaz Saç,
  • Yetersiz D Vitamini,
  • Saç Folikülleri,
  • Kimyasal Etkenler,
  • Yaşlılık,

Gibi etkenlerden dolayı da saçlar da beyazlamalar görülebilir.

Kepek Nedeniyle Beyaz Saç

Saçlar da meydana gelen kepekten ötürü saçlar da beyazlamalar görülebilir. Eğer kuru ve aynı zaman da hasarlı saçlarınız varsa o zaman derileri güçlendirmek için zeytinyağından yararlanabilirsiniz.

Yetersiz D Vitamini

Yetersiz bir şekilde D vitamini kaybınız varsa saçlar da hem dökülme hem de beyazlamalar görülebilir. Biliyorsunuz ki en çok D vitamini Güneşte vardır bu yüzden olabildiğince güneşten D vitamini almaya çalışın. Aynı zaman da Zeytinyağı desteği de vererek bu durumu ortadan kaldırın.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili