Baymak RP Hatası Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Baymak RP Hatası Çözümü

0

Kaliteli kombi dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen Baymak markası oluyor. Bizde bu makalemiz de Baymak markasında karşılaşılan RP hatasının ne olduğunu sizler için araştırıp bulmuş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. İlk olarak arkadaşlar Baymak markasında RP hatası alıyorsanız bunun anlamı düşük basınç uyarısı demektir.

Baymak rp Hatası Çözümü

Kombiler de zaten genel olarak en ideal su basıncı 1.5 ila 2 bar arasında olması gerekiyor. Eğer bu sevilerin altında bir basınç olursa o zaman otomatik olarak kombiniz bu hatayı verir ve sizler de bu hatayı düzeltmezseniz o zaman da kombiniz pek sağlıklı çalışmaz.

Peki RP hatasını nasıl çözebiliriz ? İlk olarak kombinizin alt kısmında mavi su vanası bulunur o yerden basınç seviyesini ideal seviyeye ayarlamanız gerek. Fakat yanlışlıkla ayarı fazla kaçırıp çok fazla su basarsanız o zaman da hemen tahliye vanasını kullanıp fazla olan suyu bu şekilde boşaltabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra hemen hatanın düzelmesi için kombinizin şalterlerinizi tamamen kapatın ve daha sonra açın. Eğer bu hatayı çözdüğünüz halde ekranda basınçla ilgili yanıp sönen RP hatasını almaya devam ediyorsanız kart arızası veriyor olabilir. Bu konuda ise sizin maalesef yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombinizin garantisi devam ediyorsa yetkili servisi arayıp yaptırabilirsiniz. Ama garantisi yok ise o zaman güvenmiş olduğunuz bir kombi tamircisinden yardım alabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir