Bilgi Tüneli

Balığın Yanına Ne Gider

Balığın Yanına Ne Gider

Haftada bir kere de olsa tüketilmesi gereken balık tek başına yense bile en lezzetli yemeklerden birisi oluyor. Fakat günümüzde en çok merak edilen soru balığın yanına ne gider ? sorusu oluyor. Balık yemeğinin yanına yapabileceğiniz en ideal yemekleri sizlerle paylaştık. Çorbasından tutun salatasına kadar her çeşit yemeği sizlerle paylaştık. O zaman balığın yanına gidebilecek en ideal yemeklere buyurun bakalım.

Mercimek Çorbası

Balığa başlamadan önce her zaman midemizi rahatlatacak ve yormayacak güzel bir çorba tüketimi yapmamız gerekiyor. Bunun için balıktan önce mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır bence. Sizler de balığınızın yanına başlangıç olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Acılı Ezme

Günümüzde balığın yanı en çok yakışan ve olmazsa olmazı olan mezelerden birisi de acılı ezme oluyor. Balığın yanına böyle güzel bir meze arıyorsanız o zaman hanımlar acılı ezme tamda sizlere göre harika lezzet elde edeceksiniz.

Şakşuka

Balık yemeklerinin yanına yakışan en güzel mezelerden biriside şakşuka’dır. Şakşuka patlıcan ile yapıldığından dolayı balığın yanına en iyi yakışan mezelerden birisidir. Eğer şakşuka mezesini seviyorsanız hiç durmadan deneyebilirsiniz.

Humus

Humusu genel olarak seven de var sevmeyen de. Ama balığın yanına yakışan en lezzetli mezelerden birisidir humus. Balığınızın yanına humus mezesini düşünebilirsiniz.

Helva Tatlısı

Balık yemeğinden sonra ne yenir ? Tabiki de tatlı değil mi ? İşte bu yüzden balıktan sonra yenebilecek en ideal tatlı helva tatlısı olmaktadır. Helva tatlısı unla veya sütle yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ