Bilgi Tüneli

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu ?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz , bu yazımızda aradığınız numara kullanılmamaktadır nedir ? Birisini aradığımız zaman neden böyle bir şey söylenir veya bunu yapmak için neler yapmalıyız ? hepsine sıra sıra göz atacağız. Birisini aradığınız zaman eğer böyle bir anons varsa o zaman karşınızdaki kişinin o numarayı iptal etmiştir veya başka bir operatöre geçiş yapmıştır.

Turkcell Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Nedir?

Birçok kişinin karşılaşmış olduğu aradığınız numara kullanılmamaktadır cümlesi genel olarak karşı taraftaki insanın o numarayı iptal etmesine denir. Ya da kullanmış olduğu numarayı eğer başka bir numaraya yönlendirme yaptıysa böyle bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Eğer sizler de bu kişi gibi rahatsız edilmek istemiyorsanız o zaman telefonunuz ayarlar kısmından yaparak istemediğiniz kişilerin size ulaşmasını da bu şekilde engellemiş olursunuz.

Kişiye Özel Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu

İstemediğiniz kişilerin sizi aramasını istemiyorsanız o zaman sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde bunu uygulayabilirsiniz. İster Türk Telekom ister Turkcell İsterseniz de Vodafone kullanın çok kolay bir şekilde bu ayarlamayı yaparak istemediğiniz kişilerin size ulaşmasını engellemiş olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ; Bim Su Fiyatları (1,5 Lt , 5 Lt , 10 Lt Bim Su Fiyatı)

Turkcell Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Kodu

  • Arama kısmına gelin ve o yere *21* girin
  • Sonra kullanılmayan numarayı 10 haneli olacak şekilde yazalım ve daha sonra sonuna # ekleyip arama tuşuna basalım. İşte bu kadar basit.

Yönlendirmeyi İptal Etmek İçin İse ;

*21* tuşlamanız yeterli olacaktır.

Vodafone Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Kodu

  1. Kullandığınız Vodafone hattınızda *21* (540 000 00 00) parantez içine kullanılmayan bir numarayı yazın.
  2. Telefonunuzun Arama tuşuna basın.

Bu uyarıyı iptal etmek için ise *21* girmeniz yeterlidir.

Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir Kodu

Türk Telekom Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme

Türk telekom kullanıyorsanız arkadaşlar o zaman maalesef bunu yapmanız pek mümkün olmuyor. Çünkü şuanda Türk Telekom da böyle bir servis sağlayıcı yoktur. Ama eğer cep telefon numaranızı tamamen iptal ederseniz anca bu şekilde yapmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ