Annelerin Tercihi Olan En Kullanışlı Bebek Örgüsü Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Annelerin Tercihi Olan En Kullanışlı Bebek Örgüsü Modelleri

0

Anneler yavrularını çok hayatta her şeyden daha çok severler ve onların her şeyini önceden düşünüp ona göre hareket ederler. Çünkü yavrularımız kış mevsimlerinde üşümemesi için onlara o kadar güzel ve şahane örgüler öreriz ki bunu yaparken de zevkle yapıp bitince mutlu bir şekilde bebeğimize giydiririz değil mi ? Özellikle kız çocukları için yapılan örgüler o kadar güzel ve çeşitli oluyor ki eğer kız annesi iseniz bence sizler de benim kadar çok şanslınız demektir. Burada bulunan modellere ben bile bakınca acaba hangisini örsem diye çok düşünüyorum. fırfırlı , işlemeli , kurdeleli gibi değişik tarzlarda örnekler yapılmakta. Aslında bakarsanız bebekler için bir sürü örnekler var. Kış ayı geldiği zaman zaten hemen patikler , süveterler , yelekler , hırkalar , kazaklar ve bereler gibi çeşit çeşit örgüler bebekler için yapılmaya başlıyor.

Çocuk Yeleği Modelleri

Kışın en çok örülen örgüler arasında çocuk yelek modelleri yer alıyor. Tığ işi ile yapılan bu yelekleri hanımlar sizler de bebeklerinize çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Tığ işi biliyorsunuz ki örgü tekniği ile en kolayıdır ve ben şişle yaparım derseniz de evet yapabilirsiniz fakat zorlanarak yaparsınız. Bizler zaten paylaştığımız modelleri özenle seçip en kolaylarını sayfamıza ekledik. Burada bulunan modeller de aynı şekilde yapımı hem basit hem de modeller şahane. Yelekler sadece kış mevsiminde çocuklarımızı soğuklardan korumak için değil aynı zaman da yaz akşamlarında biliyorsunuz hava serin olur o zamanlarda da giydirebilirsiniz.

Örgü Bebek Elbisesi Modelleri

Anneler bebekleri için her zaman daha değişik ve daha farklı modeller arayıp hangisi farklı ise onu seçip yaparlar. Örgü işi yapacağınız zaman bebek örgülerinde hayatta cinsiyete bakmayız genel de fakat buna bakmasak ta şu bir gerçek kız bebekleri için yapılan örgü elbise modelleri gerçekten harika görünüme sahip oluyor. Yani örgü örme isteğiniz olmasa bile bu örnekleri görünce örgü örme isteği bir anda geliyor.

Örgüden yapılan bu elbiseleri mevsimlik için düşünüp yapmayın. Çünkü yaz kış bu elbiseleri bebelerinize rahatlıkla giydirebilirsiniz. Mesela örnek verecek olursak yaz için örecekseniz o zaman pamuklu ipten olanları tercih edin , kışın yapacaksanız da yünlü ipleri seçebilirsiniz. Eski yıllara göre bu yıllarda yapılan elbiseler de o kadar fark var ki hanımlar sizler için görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Aynı bizim gibi hangi modeli yapsam diye kafanız baya karışacak.

El Örgüsü Erkek Çocuk Kazakları

Şimdi sıra geldi tabiki de erkek çocukları için yapabileceğiniz harika kazak modellerine. Evet kız çocukları için güzel elbiseler paylaştık fakat erkek bebeklerini unutmadık :) Kışın en çok örülen örgüler arasında kazak modelleri yer alır ve bizler de bebeklerimiz bu havalarda üşümesin diye kazak öreriz genelde. Bu sezon ise erkek bebekleri için şahane tarzlarda kazaklar örülmüş bence. O kadar fazla çeşit olmasından dolayı örnek seçmede biraz zorlanabilirsiniz. Renk olarak ise hanımlar erkek bebeğe , mavi , turkuaz , beyaz , siyah , krem ve lacivert gibi renklerde kazaklar örebilirsiniz.

İsteyenler anneler tek tip bir renk seçip o renkte ilerleyebilir , isteyenler de bu rengin dışında motifler yaparak kazağı daha cıvıl cıvıl hale getirebilir karar burada sizlerin tabi. Erkek bebekler kazakların da olacak olan hayvan figürlerini görürse bence o örmüş olduğunuz kazağı isteyerek ve severek giyecektir. Aynı zaman da kazağı örmeden önce ip seçimine dikkat etmeniz de fayda vardır. Pamuklu ve yumuşak olması bebeğinizin sağlığı açısından daha önemlidir. Naylon olan iplerden yaparsanız hem iyi sonuç alamazsınız hem de çocuğunuz kışın rahat giyemez.

Çocuk Pelerin Modelleri

Son yıllarda en çok yapılan ve arattırılan modeller arasında çocuklar için yapılan pelerin modelleri yer alır oldu. Bahar aylarında pelerin giyilmesi biliyorsunuz ki moda ve bunu anneler aynı şekilde çocuklarına da uygulamaya başladı. Kız çocuklarına ise yakışan bu pelerinler onları resmen daha güzel yapıyor. Eğer anneler sizler de kız çocuğunuza güzel bir pelerin modeli arıyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. Burada bulunan modelleri her yaştan çocuklar rahatça giyebilir. Sizler sadece büyüklüğünü ve küçüklüğünü ona göre ayarlamanız gerekiyor. İşte 2021 yılına özel kız çocukları için yapılan harika pelerinler ;

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modelleri

Kış mevsimi geldiği zaman anneler bebekleri için genel de ilk ördükleri model battaniye örnekleri oluyor. Çünkü bebeğimizin üstünü battaniye ile örtmemiz için bu gibi örgüleri yapmamız gerekiyor. Sizler sadece kış için değil yaz ayında da havalar serin oluyor ve bebeğimize burada bulunan battaniyelerden birini yapabiliriz. Sadece ince ya da kalın yaparak mevsimi bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Biz şimdi sonbahar ayına gireceğiz ve yapacağınız battaniye biraz kalın olması gerekiyor. Battaniye yapımı evet biraz zordur ama boyutuna göre bu zorluk seviyesi değişir. Zor olan modeller epey zaman alır ve çok fazla emek ister. Bu yüzden çok büyük battaniye yerine ideal boyutlarda battaniye yapmanız daha doğru seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilir