Alinaziğin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Alinaziğin Yanında Ne Gider

0

Alinaziğin Yanında Ne Yakışır ?

Hem tadı hem de görüntüsü çok güzel olmasından dolayı sofraları renklendiren yemeklerden birisi olan alinaziğin yanında ne gider ? bugün buna bakacağız. Evinize özel misafir geleceği zaman genel olarak yapılan et yemekleri arasında alinazik yemeği yer almaktadır. Son derece güzel olan bu yemeğin yanına bir de çok güzel yemek yaparsanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Şimdi hanımlar alinazik yemeğinin yanına yapılabilecek ilk yemekler arasında Pirinç pilavı yer alıyor. İkisi çok uyumludur. Eğer pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman aşağıda başka alternatif yemeklerde bulunmaktadır.

Alinaziğin Yanında Ne yapsam

Örnek Tarif ; Alinazik yemeği , Pirinç Pilavı , Cacık Veya Salata. Bu vermiş olduğumuz menüyü akşam menüsü olarak tercih edebilirsiniz.

Pilav

Alinazik yemeğin yanına yapılabilecek enfes yemeklerden birisi tabiki de pirinç pilavıdır. Pirinç pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine domatesli veya garnitürlü olarak yapabilirsiniz. Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız bunun yerine bulgur pilavını da seçebilirsiniz.

Salata

Alinazik , pirinç pilavı yaptıysanız ve bunu tamamlamak için cacık yapmayı düşünmüyorsanız o zaman bunun yerine salata çeşitlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Salata çeşidi olarak mevsim salatası çok iyi seçim olur.

Alinaziğin Yanında Ne Gider

Piyaz

Piyaz biliyorsunuz ki et yemeklerinin yanına yapılan meze çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden sizler de alinaziğin yanına kuru fasulyeden oluşan piyazı seçebilirsiniz. Hem yapımı da kolay olduğundan dolayı bence denemelisiniz.

Mercimek Çorbası 

Her yemeğin başlangıcı olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise alinaziğin yanına gidebilecek lezzetler arasında mercimek çorbası yer alıyor. Yapımı da basit olduğundan dolayı hiç beklemeden hemen yapın.

Mantar Sote

Mantar sote birçok kişi tarafından çok sevilmektedir ve özellikle et yemeklerinin yanına sık sık yapılmaktadır. Bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz Alinazik yemeğinin yanına mantar soteyi yapıp servis edebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir