Akineton Etkisi Kaç Saat Sürer ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Akineton Etkisi Kaç Saat Sürer ?

0

Akineton isimli olan bu ilaç normal olarak nörolojik sistemi uyarır ve bu yüzden etki süresi hakkında ise herhangi bir şekilde tahminleriniz olmadığından dolayı bu ilacı kafanıza göre kullanmanız ciddi anlamda sağlınızı tehlikeye atabilir. Bu yüzden Akineton ilacını her zaman doktorunuzun size söylemiş olduğu şekilde ve aynı zaman da ne kadar dozda kullanmanız gerekiyorsa o kadar dozda kullanmalısınız.

Akineton Etkisi Kaç Saat Sürer

Uzun vade de etkisini ve tedavisini almak istiyorsanız o zaman bu şekilde yapmanız daha doğru olacaktır. Akineton ilacını içtiğiniz zaman sinir sistemini yaklaşık olarak saat saat içerisin de etkisini göstermeye başlar. Tabi şunu da göz önünde bulundurmamız gerekiyor ki etkisinin başlama süresi sizin kilonuz , yaşınız bunlar çok önemlidir.

Eğer parkinson hastalığınız varsa zaten bunu aktif bir şekilde tedavi edebilmek için bu ilacı her zaman düzenli bir şekilde kullanmanız son derece önemli konulardan birisidir. Eğer bu ilacı kullandınız ve daha sonra herhangi bir şekilde beklenmedik etki gördüğünüz zaman derhan doktorunuza başvurmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Akineton hangi hastalarda kullanılır?

  • Akineton ilacı genel olarak parkinson hastalığını olanlar tarafından kullanılır.
  • Kas sertliği veya titreme gibi hastalıklarınız varsa.
  • Şizofreni ve psikiyatrik hastalıkların tedavisinde.

Bu yukarı da saymış olduğumuz hastalıklar da Akineton ilacı kullanılır. Her zaman dediğimiz gibi bu ilacı kullanacaksanız kesinlikle kendi kafanıza göre kullanmadan doktorunuza başvurun ve o size ne derse ona göre hareket edin.

İlginizi Çekebilir