Airfryerde Kek Yapılır mı ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Airfryerde Kek Yapılır mı ?

0

Son zamanlarda yüksek popilerliğini arttıran Airfry’lar birçok kişinin evinde yerini almaya başladı. Airfryerler patates pişirmenin de ötesine geçerek kek, tavuk, pasta, börek gibi ürünleri kısa sürede yüksek derece de pişirebiliyor. Peki airfryerlerde ekek nasıl yapılır? Airfryerlerde kek kaç dakikada pişer ve neyde pişirilir?

Airfryerde Kek Yapılır mı

Airfryerler hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yaptı ve kadınlar için pratik bir mutfak arkadaşı olacak bu araçlarda lezzetli kekler yapmak mümkün ayrıca bu araçlar o kadar fonksiyonlu ki balık, çörek, sarma bile yapanlar var.

 Airfryerde Kek Kaç Dakika?

Airfryerlerde kek pişirme süresi model ve markalara farklılık gösterebilir. Bizim kullandığımız cihaz  Kumtel XXL Fastfryer 8.5 L iç hacme sahip büyük bir model olan bu airfryer de her şeyi pişirmek çok kolay. Bu modelde borcam kullanmak pek mümkün değil ancak kek kalıpları kullanılarak güzel sonuçlar elde edebiliyoruz.

Airfryerde Kek Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 1 çay bardağı süt, 2 su bardağı un, 2 yemek kaşığı nişasta, şekeri kendi zevkinize göre ilave edebilirsiniz biz 1 su bardağı şeker ilave ettik bir paket kabartma tozu, bir paket vanilya, 3 yumurta, yarım çay bardağı sıvı yağ, yine kendi zevkinize göre kakao ekleyebilirsiniz biz 1 yemek kaşığı kakao ekledik eklemek istediğiniz başka malzemeler var ise tabiki eklene bilir.

Airfryerde Kek Tarifi

Airfryer de kek pişirmek için biz 14 adet kek kalıbı kullandık bu sizlerin kullanacağı kalıplara göre değişiklikler gösterebilir.

Kek tarifimize geldiğimiz zaman önceliğimiz yumurtaları güzel bir şekilde karıştırıcı kalıbımızın içerisine kırarak şeker ekleyelim ve bir karıştırıcı ile karıştırmaya başlayalım. Şekerler erimesini tamamladıktan sonra sıvı yağımızı ve sütümüzü ekleyerek karıştırmaya devam edelim. Kekimizin temeli oluştuktan sonra nişasta, un, kakao ( sizin kullanmak istediğiniz malzemeleri) ekleyerek devam edelim. Son olarak kabartma tozu ve vanilyamızı ekleyelim ve güzel bir kıvama gelene kadar karıştıralım. Kek hamurunu kalıplara alalım ve ufak boşluk kalacak şekilde yerleştirelim. Kalıplarımızı Airfryerimize yerleştirelim ve kek pişirme ayarını açalım. 

Kullandığınız markanın pişirme süresi dolana kadar bekleyelim ve ara ara kontrol ederek pişirelim. Cihazımızın pişirme süresi dolduktan sonra bir kürdan yardımı ile kontrolünü sağlayalım. Keklerimiz kıvamını aldı ise çıkaralım almadı ise bir süre daha pişirmeye devam edelim.

 Bizim verdiğimiz kek tarifi dışında bir çok kek tarifini de deneyebilir deneyimleyebilirsiniz sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirebilir ve aniden gelen misafirler için pratik bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir